Настройки для людей с ограниченными возможностями
banner

logo

mark

mark

עיתונות

מובילים בחורף: כך תעבירו את הדירה בשלום

בחורף התעריפים של המובילים נמוכים בצורה משמעותית, אבל קיימת סכנה לציוד. אז מה צריך לעשות ומי אחראי במקרה של נזק? המקצוענים עם כל הפרטים

הובלה בחורף יכולה להיות משתלמת וזולה יותר מאשר בקיץ. הבעיה מתחילה אם תאריך ההובלה נקבע ליום גשום במיוחד, כי אז מעבר לכך שההובלה יכולה להימשך זמן רב יותר, היא גם גורמת להרבה יותר לכלוך ומסכנת את הציוד שלכם. אז כדי שלא תרדפו אחרי חברות ההובלה ותסתבכו עם תביעות שיתבררו זמן רב בבתי-המשפט – קבלו כמה עצות שיחסכו לכם זמן, כסף ובעיקר כאב ראש. המקצוענים מסבירים: כך עוברים דירה בחורף

עשו סקר שוק, הובלה בחורף זולה יותר

בהתאם לירידה בביקוש, גם המחיר עבור הובלה אמור לרדת בתקופת החורף. לכן, כדאי לקבל יותר מהצעת מחיר אחת ולברר אצל 3-2 בעלי מקצוע בתקופה זו. "החיסכון יכול להיות משמעותי ולהיות זול יותר ב-30% עד 40% מעלות הובלה בחודשי הקיץ (יולי-אוגוסט). בנוסף, הובלה בתאריכים מבוקשים כמו תחילת חודש, סוף חודש או אמצע חודש יכולה לעלות כ-10% עד 15% יותר מאשר בימים אחרים בחודש", אומר יבגני ברודסקי מיבגני הובלות.

בררו עם המוביל עם איזה כלי רכב הוא מגיע

"כדאי מאוד לשאול את המוביל עם איזו משאית הוא מגיע ביום ההובלה, ואם יש חשש לכך שיירד גשם חשוב מאוד שהמשאית תהיה סגורה", מציע דימה טוטין מ-To give הובלות. "כדאי להימנע מטנדר פתוח בימים גשומים ולא לקחת סיכון למי שהציוד שלו חשוב לו. מעבר לעובדה שהוא יכול להירטב, ברגע שהמשאית פתוחה חפצים יכולים ליפול החוצה במהלך הנסיעה. מספיק שנפל המיקרוגל, זה יכול לגרום לסתם בעיות, מי ירוץ לבית-משפט על סכום של 300-200 שקל? לחלק מחברות ההובלה אין ביטוח עבור תכולה, מפני שדמי ההשתתפות גבוהים מאוד ולכן לא משתלם לבטח תכולה. לכן, לצרכנים לא כדאי לקחת סיכון מיותר כשמדובר ברכוש שלהם".

במוקד השירות של המקצוענים מוסיפים: "חשוב תמיד לברר מול המובילים אילו סוגי ביטוח יש ברשותם, מה מכוסה בהובלה, עד איזה סכום, מה גובה ההשתתפות ומה מוחרג".

בדקו את התחזית קדימה, והימנעו מהובלת הדירה ביום גשום
מובילים עובדים גם בתנאי גשם, העניין הוא שזה מעכב משמעותית את משך ההובלה, מסכן את הציוד שלכם ויכול לגרום לכל מיני תקלות בלתי צפויות. מספיק שמים יחדרו אל תחתית המשאית והקרטונים שלכם יירטבו.

מספיק שמסך טלוויזיה אחד יישבר בגלל שאחד המובילים החליק עם הציוד על משטח רטוב ובוצי, וכבר כל ההובלה אינה משתלמת. לעתים תגלו על נזק לציוד רק שבועות ארוכים אחרי ההובלה, בעת שתפרקו את אותו הארגז. לכן, כדי למנוע תקלות כדאי מראש להימנע מהובלה בימים גשומים, אלא אם אין ברירה. הגמישות בתאריך ההובלה תעזור לכם גם בייחוד בתאריכים מבוקשים במיוחד כמו תחילת חודש, סוף חודש ואמצע חודש. אלו כמה ימים בודדים בחודש שבהם זמינות המובילים יורדת, וגם אם הם יהיו זמינים ייתכן שבאותו יום הם יקבעו יותר מהובלה אחת. ואם זה המצב, בכל מקרה כדאי לכם לקבוע את שעת ההובלה לבוקר, כדי להבטיח שתהיו ראשונים ולא תסתכנו בעיכובים מצדם.

דאגו לארוז מספיק בגדים חמים לימים הראשונים למעבר

בייחוד אם אתם עוברים עם כל המשפחה, דאגו לארוז מזוודה עם פריטים שתצטרכו לימים הראשונים למעבר, ביניהם ביגוד חם ושמיכות חמות. התארגנו כאילו אתם נוסעים לחופשה של שבוע-שבועיים, כי אתם ממש לא רוצים למצוא את עצמכם מחפשים אחר ארגז הכרחי במיוחד.

עוברים בכל זאת ביום גשום? עדכנו את דיירי הבניין ודאגו לניקיון בסיום

העובדה שהחלטתם לעבור דווקא ביום גשום ובוצי, לא צריכה לפגוע ביתר הדיירים בבניין. אם אתם רוצים לשמור על יחסי שכנות טובים, דאגו לפרסם שלט בכניסה לבניין אותו אתם עוזבים ובבניין שאליו אתם נכנסים, כמה ימים לפני המעבר, ודאגו ליידע אותם על כך. בדקו שבעל המקצוע דואג לפרוש משטחי קרטון ברצפת המעלית ובאזורים אחרים שיכולים להתלכלך במהלך ההובלה, וודאו שהשטחים המשותפים בבניין נשארים נקיים מבוץ ולכלוך בסיום ההובלה.

תוספות בהובלה ייגרמו לתוספות במחיר

ישנם מקרים שאין סיבה שתשלמו תוספת מחיר ביום ההובלה. גשם או תנאי עבודה קשים יותר, אינה סיבה לייקור. זה מסוג הדברים שחברת ההובלות צריכה לספוג ולגלם מראש במחיר. לכן, אם בעל מקצוע דורש מכם תוספת על כך שההובלה נמשכה זמן רב יותר, בגלל תנאי הגשם הקשים, אל תסכימו לכך. גם אם הוא דורש תוספת בגלל שבעקבות ההובלה שלכם הוא נאלץ לפספס את ההובלה השנייה שנקבעה לו לאותו היום, זו לא אחריותכם.

במוקד השירות אומרים: "במקרים שמתעוררת מחלוקת מול בעל המקצוע כדאי לפנות למוקד הגישור כבר במהל ך ההובלה, כך שניתן לפתור דברים על המקום על מנת שיום ההובלה יעבור בהצלחה, במקום לנהל תהליך גישור לאחר מכן".

אז מה כן יכול לייקר את ההובלה ולהיות לגיטימי? תוספות שנתגלו ביום ההובלה ולא סוכמו מראש. טוטין: "אם לקוח מבקש ממני לפרק עוד ארון כג'סטה, זה כרוך בתוספת מחיר, כי זו עבודה שמתומחרת בנפרד. אם מספר הארגזים גדול משמעותית מזה שסוכם עליו מראש, זה ייקר את ההובלה. כך גם לגבי רהיט שנדרש להוביל ולא סוכם עליו, כמו ספה נוספת. לכן, חשוב מאוד לתת כמה שיותר פרטים, ואף עדיף שהמוביל יגיע לשטח ויראה בדיוק באיזו הובלה מדובר, כדי שלא יהיו הפתעות ביום ההובלה".

http://www.ynet.co.ilלהזמנת הובלה

צרו קשר איתנו בטלפון:

052-9126212